HI-MACS® získal jako jediný certifikaci ETA pro vnější fasády

05/03 2013

Společnost LG Hausys, výrobce “umělého kamene” HI-MACS®, splnila požadavky náročného testování pro použití tohoto kompozitního materiálu na fasádách.

HI-MACS® získal jako jediný z kompozitních materiálů certifikaci ETA (European Technical Approval). Produkt byl podroben přísnému testování v souladu s evropskými standardy vycházejícími z technických požadavků ETA, certifikace s mezinárodní platností ve všech státech Evropské unie. V Evropské unii uděluje tuto certifikaci Evropská organizace pro technická povolení (EOTA - European Organisation for Technical Approvals).

Součástí náročného procesu testování HI-MACS® byly zkoušky zaměřené na bezpečnost, mechanickou odolnost, žáruvzdornost a stálost při klimatických změnách a náhlých výkyvech počasí a dlouhodobou trvanlivost. Všechny tyto technologické testy zahrnují širokou oblast aplikací nezbytných pro vnější architekturu na konstrukcích projektů na fasádách budov.

Deskový materiál HI-MACS® je kompozitní materiál nové generace, při jehož výrobě jsou používány nejmodernější technologie. Díky svému složení (75% bauxit, 25% akrylát, 3% pojivo, 2% pigmenty) je tento “umělý kámen” kompaktní, s homogenní strukturou a stejnou zrnitostí v celém průřezu, neporézní a nenasákavý.
HI-MACS® má skvělé termoelastické vlastnosti a umožňuje bezespárové spoje (a to i s jinými materiály).

Je to ideální materiál pro zajímavé projekty s vysokou mírou kreativity. 

Brožura Fasády v AJ zde.

HI-MACS® získal jako jediný certifikaci ETA pro vnější fasády